Вийшла з друку перша книга порад від пса Гермеса про свідоме виховання людини

Унікальний проєкт, що може змінити ситуацію з безхатніми тваринами в Україні 

Вийшла з друку перша книга порад від пса Гермеса про свідоме виховання людини

Українська спільнота pet-friendly людей презентувала першу в Україні освітньо-гумористичну книгу про виховання людини — «Поради від пса Гермеса, як жити з людиною». «Автором» книги є пес — письменник і блогер, який раніше жив на вулиці, але одного разу став розсудливим і завів собі людину, а зараз навчає інших безхатніх тварин, як опанувати свідоме виховання двоногих. Практичні поради від експертів із зоопсихології, каністерапії, кінології та інших допоможуть зрозуміти поведінку тварин для комфортного та щасливого життя разом. Частка коштів з продажу книжок піде на реконструкцію найбільшого притулку в Україні «Сіріус» у «Простір адопції тварин», щоби зменшити кількість безпритульних тварин.  Засновники спільноти шукають pet-friendly бізнесменів, менторів та інвесторів, щоби допомогти розробити бізнес-план нового простору.

Вийшла з друку перша книга порад від пса Гермеса про свідоме виховання людини

Культурні діячі, зірки, лідери думок та власники бізнесу, pet-спеціалісти об`єднуються у спільноту pet-friendly людей, щоби формувати культуру розуміння поведінки тварин, робити освітні проєкти про поведінку тварин і культуру комфортного співіснування. Мета — зменшити кількість собак і кішок, що потрапляють на вулицю через нерозуміння потреб чотирилапих друзів, та допомогти створити в притулку «Сіріус» перший в Україні простір для комфортного співіснування тварин та людей. В основі цього унікального проєкту лежить книга «Поради від пса Гермеса, як жити з людиною». Її ідея — показати ситуацію очима собаки, який завів собі людину. Книга надрукована за кошти волонтерів.

Вийшла з друку перша книга порад від пса Гермеса про свідоме виховання людини

Зібрати всі поради разом допомогла Юля Гусєва, ідеолог та керівник спільноти pets-friendly людей «Практичні поради з людинознавства»:

«Ми зустрілися з Гермесом, коли він був безпритульним собакою. І ця мить перевернула назавжди моє життя. Вивчаючи проблему з безхатніми тваринами, я зрозуміла, що не можу просто сидіти й нічого не змінювати. Кожного дня лише до притулку “Сіріус” потрапляють від одного до 10 вусанів. За статистикою, близько 70% тварин на вулиці мали хазяїв або народжені тваринами, які стали безхатніми через людей. Поради Гермеса народжувалися протягом року. Кожного дня я дізнавалася від нього щось нове. А потім ми домовилися створити цілу книжку».

Найчастіше люди не сприймають тварин як істот, які щось відчувають. Ставляться до них як до предметів, і, якщо тварина поводиться не дуже виховано, легко від неї позбавляються. Це відголос радянських часів, коли тварина несла побутову функцію. Її могли легко втопити чи прибити. Немає розуміння та усвідомлення, що кожна тварина своєю поведінкою спілкується з нами, сигналізує, що саме треба змінити. 

«Така книга українського авторства повинна була з`явитися. Її просто вимагає час. За мою 10-річну практику, на жаль, ще не було жодної книги, яка розповідає про поведінку, ознаки та можливі реакції домашніх улюбленців та як люди можуть розуміти їхню поведінку. Часто люди від незнання «олюднюють» тварин, накладаючи на них людський спектр поведінки, наприклад: соромно, на зло, спеціально, злопам`ятність, дії зі шкідливості. І така невірна інтерпретація порушує довіру вихованця до людини, не призводить до взаєморозуміння між людиною та собакою чи кішкою. Так само важливо знати про межі особистого простору і враховувати їх під час спілкування, допомагати контактувати вихованцеві з навколишнім середовищем», — каже Наталя Мартишко, зоопсихологиня, засновниця благодійного проєкту «Собака з вулиці».

Завдяки продажам книги планується зібрати кошти на реконструкцію найбільшого притулку для тварин «Сіріус». Як каже Ніна Кульчевич, співзасновниця спільноти, стратег та засновниця агентства Victory PR, за два роки потрібно продати сорок тисяч книжок, аби побудувати один модуль для тварин притулку.

«Також ми шукаємо бізнес, інвесторів та менторів, щоб допомогти розробити бізнес-план для розвитку нового простору та його подальшого ефективного існування», — додає вона.

«"Сіріус" перебуває у ситуації постійного боргу. Чинна модель притулків не працює в Україні, ми хочемо стати пілотним проєктом, який втілить нову модель у реальність. Проєкт нового простору надала архітектурна компанія AIMM. У нас достатньо велика територія, є розуміння всіх процесів, я працюю та розвиваю цю сферу вже більше ніж двадцять років. Нам потрібно створювати зовсім нову культуру. У новому просторі буде підготовка до адопції, обладнаний майданчик, медична допомога, ветеринарний хаб, готелі, кімнати для адопції, карантин, операційна та корпус для інфікованих тварин. Будуть проходити освітні екскурсії про поведінку тварин та правила співіснування з ними для дітей та дорослих, каністерапія та багато іншого», — каже Олександра Мезінова, засновниця притулку «Сіріус».

До спільноти приєдналися та надали свої рецензії зірки: Alyona Alyona, Ольга Сумська, Валерій Чигляєв, Lida Lee, ONUKA, Діва Монро, Надія Матвєєва, Марія Фабрічєва. Під час презентації книжки Монрітта розповіла свою історію відносин із п`ятьма своїми кішками, кожну з котрих вона врятувала з вулиці. Надія Матвєєва була на презентації із врятованою улюбленицею Семі та розповіла, як тварина вчить її налагоджувати стосунки та сприймати життя легше, насолоджуватися їм. 

Вийшла з друку перша книга порад від пса Гермеса про свідоме виховання людини

Книга коштує 250 гривень, придбати її можна за посиланням. Але будьте обережні, попереджують автори, бо після читання книжки виникає сильне бажання взяти безхатню тварину:) Приєднатися до спільноти pet-friendli людей і робити зміни для розвитку pet-friendly культури можна прямо зараз на сторінці проєкту. А слідкувати за життям Гермеса можна у його Instagram.

Довідка

Гермес — експерт з людинознавства, письменник, блогер, веде Instagram hermes13.07, самець, красень, вага 6 кг (після зими 6 кг та  300-500 г), є плями, дворянська кров, але усі говорять, що він схожий на джека-расела. Сімейний стан: є людина.

Вважає, що в кожного серйозного собаки повинна бути людина, підтримує право рівності людини з твариною, бажає, щоб як можна більше тварин заводили людей та не страхалися брати за них відповідальність.

Спільнота pet-friendly людей заснована у 2020 році волонтерами-активістами Юлею Гусєвою та Ніною Кульчевич для формування культури щасливого співіснування тварин та людей. Спільнота організовує просвітні проєкти для підвищення рівня розуміння поведінки тварин. Волонтери допомагають також найбільшому притулку «Сіріус» реалізувати їхню мрію — реконструювати притулок за новою моделлю, сформувати нову систему притулків. Зібрати кошти та стати першим пілотним «Простором для адопції». Спільнота вже об`єднала такі організації та компанії, як Happy Paw, «ЛавГав», DogChill, Animal ID,  Dobro.ua, Kind Challenge, pet-friendly бізнеси, лідерів думок та зірок.

Історія «Сіріуса» почалася з мініпритулку, але більше ніж за 20 років він став найбільшим в Україні: його площа сягає 4 га, тут проживає понад 3200 собак і котів.

Источник

Метки: