Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Самые яркие события первого месяца осени

Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Осень официально вступила в свои права и готова радовать нас своим культурным, эстетическим и развлекательным разнообразием. В сентябре 2021 года нас ждет масса кинопремьер, концертов, выставок современных украинских художников и, конечно же, театральный сезон. В нашем сентябрьском культгиде мы собрали самые интересные события, которые достойны вашего внимания.

Вечір балетної класики до 30-річчя Незалежності України (Ukrainian Ballet Gala)

Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Де: Театр Садлера Уеллса, Роузбері-авеню, Лондон EC1R 4TN

Коли: 7 вересня

7 вересня 2021 року в Лондоні вперше відбудеться Українська Балетна Гала — унікальна подія, присвячена до Дня Незалежності України. Унікальний вечір українського балету від театральної режисерки та продюсерки Ольги Данилюк у співпраці з танцівником і продюсером Іваном Путровим буде представлений у культовому театрі Sadler’s Wells, що вважається одним з найважливіших театрів у світі танцю. Гала відзначить дебют Українського національного балету на британській театральній сцені. Найкращі українські танцюристи з України та багатьох театрів світу разом з британськими колегами зберуться на святкування українських та британських балетних традицій. Серед українських солістів: Олеся Шайтанова, Христина Шевченко, Денис Черевичко та Наталя де Фробервіль.

Бронювання квитків за посиланням.

Концерт SunSay

Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Де: ЮБК, Київ

Коли: 2 вересня

2 вересня SunSay запрошує зануритися в дивовижні вібрації любові та добра під ритми вже знайомих пісень. Для першої за довгі місяці зустрічі наодинці місця краще ЮБК не знайти. Там, на березі Дніпра, з видом на зелені пагорби української столиці, в променях західного сонця SunSay готується зустріти осяянні обличчя шанувальників. Адже що може бути більш вражаюче, ніж співати улюблені «Будь слабей меня», Wind Song и «Дайвер» в настільки теплій атмосфері? Ця зустріч стане особливою не лише для артиста, а й для слухача. Адже, скільки б SunSay не змінювався, незмінним принципом гурту залишається любов. 

Квитки за посиланням.

Вечірка VESELKA: PREVIEW

Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Де: Arsenal XXII, вул. Московська, 8

Коли: 10 вересня

10 вересня VESELKA відкриє новий сезон в Arsenal XXII вечіркою VESELKA: PREVIEW, на якій виступить PARFAIT — засновниця та резидентка легендарного паризького квір-рейву Possession. Зі львівського open-minded-ком`юніті Neutral виступить резидент та співзасновник DANNY DIER та вперше в Києві зіграє свій лайв модулярний продюсер LOUWAVE. Окрім цього, в лайн-апі постійні учасники VESELKA: NASTYA MURAVYOVA, S.A. TWEEMAN і VANI VACHI. Також на вечірці анонсують майбутні масштабні заходи осені та зими. Кількість гостей буде обмежена, і саме вони першими дізнаються дати та хедлайнерів майбутніх івентів, а також зможуть купити квитки на них за ціною Early Birds.

Line-up:

PARFAIT (Possession, Paris)

DANNY DIER (Neutral, Lviv)

LOUWAVE live (Neutral, Lviv)

NASTYA MURAVYOVA

S.A. TWEEMAN

VANI VACHI

Відкриття Павільйону культури на ВДНГ

Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Де: ВДНГ, Київ

Коли: 4-5 вересня

Команда ВДНГ та благодійна організація «Благодійний фонд Павільйон культури» оголошують про старт нової інституції — Павільйон культури в павільйоні №13 на ВДНГ (колишньому павільйоні вугільної промисловості). Павільйон культури — кураторська інституція, що працює на перетині сучасного візуального мистецтва, нової музики та архітектури.  Завдання інституції — дослідження та оприявнення важливих явищ, імен, творів та практик, яким досі бракувало умов для реалізації, професійної презентації та публічної уваги. Прев’ю інституції, презентація її майбутньої програми та проєкту ревіталізації будівлі для широкої аудиторії відбудеться 4–5 вересня 2021.

AR-експозиція «Квітка надії», присвячена «Червоній руті — 1989»

Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Де: мЧернівці

Коли: вересень 

У Чернівцях у вересні запустять експозицію «Квітка надії» — модель сучасної інфраструктури для інституалізації історичної пам`яті про перший фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута — 1989». Варто відзначити, що саме на «Червоній руті», незважаючи на заборону, вперше після довгої радянської паузи публічно заспівали гімн України.

«Квітка надії» — це перша в Україні виставка під відкритим небом з елементами доповненої реальності. По місту розташують мапи з елементами AR в дотичних до подій фестивалю 1989 року локаціях. Вони вестимуть до парку, де розміститься експозиція прихованих історій про «Червону руту — 1989» Фінальною точкою маршруту стане маловідома 3-я локація фестивалю 1989 року — галявина у парку «Жовтневий», де розміщувалася сцена української співаної поезії — кобзарства. Детальніше про ініціативу за посиланням.

Презентация работ украинской художницы Юлии Моховиковой на Barcelona Contemporary 2021

Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Где: галерея  Valid World Hal, г. Барселона

Когда: с 3 по 23 сентября

С 3 по 23 сентября в галерее Valid World Hall, в самом центре Барселоны пройдет ярмарка современного искусства Barcelona Contemporary 2021, презентующая работы лучших художников, дизайнеров, фотографов и скульпторов со всего мира. Среди приглашенных артистов — Юлия Моховикова, художница украинского происхождения, получившая образование в школе живописи в Cours Prive MJM в Ницце и работающая в стиле сказочного неоэкспрессионизма. Свой стиль она называет fairytale, документируя обычную жизнь яркими и броскими образами на полотнах. Животная сексуальность, абстракция, фразы-цитаты, брутальные мазки — главные черты стиля Моховиковой. 

Манхэттенский фестиваль короткометражных фильмов

Где: кинотеатры Украины

Когда: с 23 сентября по 3 октября

23 сентября стартует Манхэттенский фестиваль короткометражных фильмов. В программу крупнейшего интерактивного кинофестиваля вошло десять картин. Украинцы уже в 15-й раз присоединятся к зрителям во всем мире и примут участие в выборе фильма-победителя. Традиционно Манхэттенский фестиваль короткометражных фильмов открывает новые имена в кинематографе. В частности, режиссеру фильма «Смерть от рукопожатия» Хадсону Флинну на время съемок было всего 16 лет. Это комедийная картина о его родном Нью-Йорке в эпоху пандемии Covid-19. Этой осенью ежегодный Манхэттенский фестиваль короткометражных фильмов проходит в 24-й раз — и объединяет 100 000 любителей короткого метра на более чем 400 локациях 6 континентов. Стать членом международного жюри и принять участие в выборе лучшей короткометражки года может каждый — достаточно заполнить бюллетень для голосования после сеанса. Победители будут объявлены 4 октября 2021 года на сайте.

10-й Фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі»

Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Де: Музей сучасного мистецтва Одеси та «Зелений театр» 

Коли: 11-12 вересня

11 та 12 вересня в Одесі відбудеться 10-й, ювілейний Фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі». Локаціями та співорганізаторами фестивалю стануть Музей сучасного мистецтва Одеси та «Зелений театр». За понад десять років існування фестивалю в Києві та Одесі було показано більше ніж 60 німих фільмів (значна частина з яких раніше вважалась втраченими) в живому музичному супроводі музикантів з України, Польщі, Білорусі, Німеччини, Азербайджана, Італії, Великобританії, Ірландії, США, Мексики та Японії. «Німі ночі» стали найбільшим фестивалем німого кіно в Східній Європі та головним українським архівним кінофестивалем, заживши славу вишуканого та інтелектуального дійства. Квитки за посиланням.

Виставка Олександра Чекменьова 

Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Де: галерея The Naked Room, м. Київ

Коли: відкриття 1 вересня

Галерея The Naked Room представляє нову виставку Олександра Чекменьова  «Усі ми жили колись». Це серія фотографій, створених у 1990-ті роки, переважно в Луганську, де мешкав і працював Чекменьов, але також у Києві, Одесі, Полтаві та інших містах. Усі фотографії зняті на кольорову плівку та надруковані вручну з негативів. Ця частина об`ємного архіву фотографа вперше експонується як окрема серія на персональній виставці.

Comic Con Ukraine 2021

Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Де: Арт-Завод «Платформа»

Коли: 4-5 вересня

Фестиваль сучасної попкультури відбудеться вже 4 та 5 вересня у Києві, на Арт-Заводі «Платформа». Comic Con Ukraine вже втретє збирає разом усіх, хто любить комікси, манґу, манхву, аніме, настільні та відеоігри, фільми, серіали, рольові ігри, косплей, к-поп, музику та мріє потрапити на найбільше в Україні свято для гік-ком`юніті. У рамках заходу ви зможете відвідати Cosplay- та Cover Dance-шоу на головній сцені, зустрітися з Марком Дакаскосом, Наталією Теною, Анною Шаффер, Річардом Морганом та іншими, а також взяти участь у ігрових турнірах, послухати виступи українських гуртів і не тільки. 

Проект «Осенние сезоны» международного музыкального фестиваля Odessa Classics 

Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Где: Одесса, Одесская областная филармония (ул. Бунина, 15)

Когда: 18 — 19 сентября 2021г.

В этом году Odessa Classics. Autumn Seasons посвящаются искусству Литвы. И нас ждет особенное событие: впервые за историю Независимой Украину к нам приезжает национальный симфонический оркестр европейской страны! Действительно, Литовский Национальный Симфонический Оркестр — коллектив топ-уровня, с богатой историей и яркими актуальными проектами.

18 сентября одесситам предстоит новая встреча с ансамблем Nico и Гедиминасом Гелготасом, сотворившими в августе 2020 года на фестивале Odessa Classics настоящую сенсацию своим ярким незабываемым выступлением в зале Одесской Филармонии.

А 19 сентября оркестр под руководством композитора и дирижера Гедиминаса Гелготаса в гала-концерте представит уникальную программу, посвященную новейшему тренду современной классики — жанру Recomposed — переосмысления классического музыкального наследия ведущими композиторами современности.

 

Источник